wz
Nový OBCHOD.cz - Svět internetového obchodu
ZKO Luková
ZKO Luková ZKO Luková
ZKO Č. 187
AKTUALITY
BLOK VÝCVIKÁŘKY
LETNÍ SETKÁNÍ
AKCE
NAŠI PSI
VÝCVIK
KNIHA NÁVŠTĚV
FOTOGALERIE
AGILITY
ODKAZY
Page Rank Checker
LARYSA AKRUS CS (*14. 8. 1994 +1.11.2005)
- majitel pí. Krátká, po ukončení vrcholové činnosti žila v rodině Řehákovic
Zkoušky : ZVV1, ZVV2, ZPO1, IPO1, IPO2
Dne 1. listopadu 2005, chvíli po půlnoci se uzavřela kapitola života naší Larušky. A že ten život měla opravdu hodně pestrý!
Larčiny největší úspěchy jsem zmiňovala již v článku za jejího života, teď bych spíš vzpomněla takové normální rodinné chvilky, které hned tak nevyblednou.
Vzali jsme naše psí holky s sebou do Orliček do našeho lesa na pracovní prodloužený víkend. Byl srpen, takže jsme nepředpokládali již spaní ve stanu, ale hodlali jsme přespat v autě. Protože je jasný, že tolik místa ve Felicii není, s sebou jsme vezli staré zimní bundy pro jejich pohodlíčko a teplíčko. Před ulehnutím jsem ustlala holkám vedle auta. Mohly jít i třeba pod vozejk, kdyby pršelo. Ovšem "oddělené" ložnice nebyly to pravé pro naši rozmazlenou Choděnku Annienku. Když pochopila, že prostě dneska bude venku, jala se pokňukávat, takže jsem otevřela dveře, abych se podívala o co go. No a tím klidné spaní skončilo, protože Larka využila příležitosti, vskočila do auta mezi nás, natáhla se jako špagetka a : "Spím, neslyším!" Sice jsem se snažila ji ještě se smíchem dostat alespoň do noh naší "postele", ale úplně marně. Prostě tvrdý spánek 32 kg těžké , úúúúplně spící fenky. S manželem jsme se tedy namáčkli na kliky dveří, pozvali i Annie do auta - přeci tam nezůstane sama - a pro příští noc už ustlali v autě pro čtyři obyvatele.
A máte povídavého pejska? Laruška byla. Hlavně před spaním, nebo někdy i při mazlení, řekla:"Hmm, hmm". Pokud se jí odpovědělo stejně:"HM?" Zase řekla: "Hmm hmm hmm." A takhle klidně pět, deset minut, dokud jí to nepřestalo bavit, udělala dlouhý hmmmmmm a tím byla řeč u konce. Annie to moc neumí, ale Majka, její dcera už začíná taky mluvit.
Laryska měla moc ráda drbání a mazlení. Dokud byla mladá, tak se prý nemazlila vůbec, ovšem u nás se to naučila okamžitě. Protože se jí ovšem už z její matračky v obýváku trochu tíž vstávalo, využívala té dřiny se vstáváním maximálně. Vstala, šla se napít, zrovna vyčkala, zda ji vyzveme k sobě (to se stávalo ovšem úplně vždy, ale stejně vždycky vyčkávala), pak došla ke křeslu ke mně, nechala se krátce pohladit, podívala se na manžela, ten řekl : "No tak pojď" . Došla k němu a manžel jí drbal nad ocasem, ona slastně mrčela a natahovala krk. Užívala si. Udělala takhle několik koleček u něj, pak zase šla zpět ke mě, nechala se opět krátce pomazlíčkovat a šla na svoji matračku.
Laryska byla jako správný šéf smečky spravedlivá a neustále vychovávala všechny "vetřelce". Štěňata jsme už tedy spíš od ní odháněli, protože by neměla svůj klid, ale sama si pořádek sjednala vždycky. Nikdy nebyla nějak moc žravá a pokud jsme nedávali pozor, klidně si nechala něco vytáhnout od Majky z misky. Ovšem až na mlíko! Ovečce u dědy uhynula při narození jehňata a tak jsem ji chodila oddojovat, aby nedostala zánět. Mléko jsem poctivě dělila přímo z kbelíku mezi všechny psy - moc toho nebylo, jen na pár olíznutí a ještě muselo zbýt pro čuníka. Jednou se dojení zúčastnila i Laruška. A vychování bylo v nenávratnu. Nabídla jsem ji jako první - jak se sluší pro Mistrovou. Vrazila do kbelíku nedůvěřivě hlavu, ovšem tím jsem skončila, protože za žádnou cenu už nechtěla tu dobrotu opustit! Musela jsem opravdu houknou, odlít ji kapičku na talíř a získat tak možnost podělit ostatní, poslušně čekající a prosebně koukající ňafíky.
A to jsou jedny z hodně okamžiků, na které budeme ve spojitosti s Laruškou pořád vzpomínat, dokud se zase nesejdeme.

Zapsala Dana Řeháková
ANNIE VELKÁ LEDHUJE CS (*25.1.1999)
- majitel Dana Řeháková
Zkoušky: ZOP, ZPU1, ZPU2, ZM, ZVV1, ZVV2, ZPS1, FH-1
Annie, Anienka, Andulka, Aninka, Andula, Pusinka, Čumáček, Koza, Špek, Rozára,....
Všichni to znáte. I váš první pes má jmen milion. A Annie je náš první pes. Patřičně rozmazlený, hýčkaný, ale taky poslušný.
Když jsme si začali stavět dům, přes mírný odpor manžela (až bude plot, dřív ne) jsem začala shánět psa podle svých snů. Ovčáka jsem nechtěla, je na mě moc velký a navíc jsem neměla v úmyslu chodit na cvičák, což u služebních plemen je podle mého názoru povinnost. Takže jsem se zakoukala do obrázku Kavkazana. Sehnala jsem si i chovatele a moc pěkně si s nima pohovořila. Měli chovnou stanici a zvali mě na návštěvu. Taky mi doporučili knížku o tomto plemeni (Žralok v psí kůži). Tu jsem si samozřejmě okamžitě přímo od spisovatelky koupila, přečetla - a pochopila, že obyvatelsko Žichlínka by se z 800 určitě díky našemu mazlíčkovi zmenšilo každým rokem tak na polovinu. Takže ne. Ale jsou moc krásní, tihle pesani. No a zrovna v Pes - přítel člověka byl inzerát na Chodského psa. Taky chlupáč, navíc mírný - teď už jsem nespěchala a po sehnání publikace o nich jsem si vše ještě ověřovala. A postupně nadchla celou rodinu, takže jsem si zadala štěňátko u poradkyně chovu a všichni jsme byli v očekávání. A co se nestalo. Ve vrhu se narodila jenom jedna holčička a já byla až druhá na řadě. Takže nás poradkyně chovu přeposlala k jinému chovateli a v březnu jsme si dovezli Annie Velká Ledhuje CS. Od malička byla hodňoučká , hravá a učenlivá. A taky se přihlásil osud. Trpí idiopatickou epilepsií. Tedy vrozenou, bez příčiny - bez možnosti vyléčení. Léky dvakrát denně - fuj, jsou děsně hořké - a roční kontroly krve. Lékař ovšem schválil výcvik (asi vůbec nevěděl co to obnáší) - záchvaty se opakují nepravidelně a opravdu bez předchozí příčiny, takže jsme se vesele vrhli na cvičák. Annie, jako všichni choďáci, má výborný čumáček na stopování, je velice poslušná, ovšem tvrdost a razanci jako NO na obrany nemá. Ba co víc, mockrát "selhala" při protiútoku. Co se dá dělat. Obrany cvičíme pořád dál spíš pro její potěšení, ale nejdůležitější pro nás je poslušnost a stopa. I přesto zvládla postupně zkoušky ZM, ZOP, ZPU 1, ZPU2, ZVV1, ZPS 1, ZVV2, FH1. A chystáme se na další. Andulka zkoušela dotáhnout i ZVV3, ale to asi nakonec nepůjde. Zákusy jsou slabé a neúplné. Takže se spíš dáme na IPO-FH. A když to nepůjde, tak se taky nic nestane. Je to naše pusinka chlupatá. Pobývá uvnitř domu, v obýváku. Na gauč nesmí, ale když nejsme doma, ...Moc ráda leží i venku na terase. Vzhledem k tomu, že se drží domu, tak ji pouštíme ven kdy se jí zachce. Čehož dost zneužívá a markýruje několikrát za večer, že venku řádí tlupa syčáků a musí je jít okamžitě zkontrolovat. A za pár chvil se zase cpe domů. Spí s náma v ložnici, vedle postele. Podle nálady cestuje od jednoho k druhýmu.
Celá rodina se těší domů, protože ví, že bude náležitě oceněn jejich příchod. Annie si zvykla probíhat mezi nohama příchozího, děsně u toho "řve", točí se pořád dokola a pokud se člověk ohne, tak dostane pusinu jak vrata.
Prostě je naše.


Zapsala Dana Řeháková
GREMI MODRÝ KVĚT (*2.6.2000)
čínský chocholatý pes – hairless - naháč (chovný) - majitel Stanislava Jansová, www.faraonskychrt.cz
29.4.01, Č. Budějovice MVP, výborný
19.8.01, Bratislava MVP, výb.1, CAJC
16.6.02, Vysoké Mýto KV, výb.1. VT
24.8.02, Bratislava MVP, výb. 1, CAC, CACIB, BOB
25.8.02, Bratislava MVP, výb. 1, CAC, res. CACIB
9.9.02, M.Boleslav MVP, výb. 1, CAC, res. CACIB
14.9.02, Brno Spec.v., výb. 2, res. CAC
16.3.03, Ostrava NVP, výb. 1, CAC
3.5.03, Lysá n. Labem – Spec. v., výb. 2
1.6.03, Dortmund – světová výst.,výb.4
16.8.03, Bratislava MVP, výb. 1, CAC
13.9. 03, Přerov  - Klub. v., výb. 1, CAC, Klub. vítěz
5.10.03, Bratislava Eurodog, výborný
17.4.04, Hradec Králové KV, výb. 1. VT, KV
9.5. 04, Banská Bystrica NVP, výb. 2, res. CAC
13.6.04, Praha MVP, výb. 4
11.9.04, Blansko – Spec. v., výb. 1, CAC
14.9.02, Brno NVP, výb. 1, CAC
Zkoušky:
26.5.02, Pardubice, rozhodčí J. Strouhal – SA1, 3. místo
01.6.02, Litomyšl, rozhodčí A. Grygar – SA1, 1.místo
27.7.02, Jaroměř, rozhodčí Pánková – SA1, 4. místo
28.7.02, Jaroměř, rozhodčí Pánková – SA2, 3. místo jumpink
09.8.02, Větřkovice, rozhodčí Pánková – SA2
AEMIR BLACK RE (*1.2.2004)
Jan Moravia – německý špic velký černý - majitel Stanislava Jansová, www.faraonskychrt.cz
24.4.05, Č. Budějovice MVP, výborný 1, CAJC, BOB
01.5.05, Praha MVP, výborný 1, CAJC, BOB, 5. místo BIG
29.5.05, Zbraslav – Spec. výs., výb. 1, CAJC, BOB, BIS junior
05.6.05, Tulln Eurodog, výb. 1, CACA, CACIB, BOB,Evropský vítěz
03.7.05, Brno MVP Intercanis, výb.1, CAJC, BOB, užší finále BIG
20.8.05, Bratislava MVP, výborný
21.8.05, Bratislava MVP, výborný 1, CAC, CACIB,BOB
11.9.05, Lipsko MVP, výborný 1,CAC, CACIB, Vítěz Lipska, BOB
01.10.05, Konopiště Klub.výstava, výborný 1, CAC, Klub. vítěz, BOB,BIS
15.01.06, Olomouc NVP, výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB
12.02.06, Brno MVP, výborný 1, CAC, CACIB, BOB
Zkoušky:
20.11.05, Lanškroun, rozhodčí P. Vyčítal  - ZZO
RITA (*5.10.2003)
Jmenuji se Rita a jsem kříženec špice(otec) a pouliční směsky(matka). Narodila jsem se 5.10.2003 v Ostrově nad poštou a má panička nebo jak sama s oblibou říká moje maminka si pro mě přijela 6.11.2003. Mimochodem má maminka se jmenuje Zita Trojanová a já spolu s ní nyní bydlím v Žichlínku. Jsem velice živé a hravé zvířátko. Někteří kdo mě trochu blíže znají říkají, že jsem uřvaná. Možná něco na tom bude, ale co byste dělali Vy kdyby Vás někdo někam uvázal a šel pryč. Také by se Vám to asi moc nelíbilo.
Od září 2005 jsem začala běhat agility. Zatím nemám nějaké moc velké úspěchy, ale vše jednou přijde a i když se mě moc nedaří tak mě má moje maminka moc ráda a pořád mě rozmazluje nějakýma mlsotinami. Já se na ní ovšem za to vůbec nezlobím.
Užíváme si spolu spousty zábavy. Vždy mám velikou radost, když se maminka vrátí s práce a jdeme na procházku to se mě moc líbí obzvlášť, když mohu běhat bez vodítka a nahánět kočky a chytat myšičky které potom nosím mamince, aby věděla jak moc jsem šikovná.
Představte si, že jsem dokonce úspěšně složila zkoušky ZZO, které se konaly 29,10,2006 v Lukové sice jsem mamince nedonesla aportek, ale za to jsem vše zvládla velmi dobře. Ráda bych chtěla udělat ještě nějaké zkoušky jako BH nebo třeba zkoušku malých plemen,ale hlavně bych si moc přála se dostat v agility do LA2 moc mě tam nechybí jenom trocha štěstí, protože v současné době běhám v LA1 a do postupu nám jenom chybí zaběhnou třikrát zkoušky na výbornou.
Nakonec bych chtěla jenom říci, že mně čeká ještě několik nádherných psích let.
A NEZAPOMEŇTE JEŠTĚ O MĚ USLYŠÍTE
NOVÉ STRÁNKY ZKO LUKOVÁ - 4. 1. 2010
Nové www stránky ..více..

McCool Design 2005